TABLÅ: Dagens bästa livesport på tv

12:00 World Tour 500-Turnering I Halle, Semifinal

TENNIS ATP Tennis, Eurosport 1

13:15 Global Champions Tour: Stockholm

RIDNING Global Champions Tour, SVT2

14:00 World Tour 500-Turnering I London, Semifinal

TENNIS ATP Tennis, Eurosport 2

15:00 Sandefjord - Viking

FOTBOLL Elitserien, Discovery+

14:30 World Tour 500-Turnering I Halle, Semifinal

TENNIS ATP Tennis, Eurosport 1

14:40 Frankrikes GP - Kval

BILSPORT Formel 1, TV10

15:00 Norrby IF - IFK Värnamo

FOTBOLL Superettan, Discovery+

15:00 Östers IF - Athletic Eskilstuna

FOTBOLL Superettan, Discovery+

15:30 Malmö FF - IF Elfsborg

FOTBOLL Vänskapsmatcher klubblag, Discovery+

16:00 World Tour 500-Turnering I London, Semifinal

TENNIS ATP Tennis, Eurosport 2

17:00 Jönköpings Södra IF - GAIS

FOTBOLL Superettan, Discovery+

17:00 Vasalund - Landskrona BoIS

FOTBOLL Superettan, Discovery+

16:55 Global Champions Tour: Stockholm

RIDNING Global Champions Tour, SVT2

15:00 Ungern - Frankrike

FOTBOLL EM, Grupp F, C More Live 4, TV4, C More

18:00 Portugal - Tyskland

FOTBOLL EM, Grupp F, C More Live 4, TV4, C More

18:30 Rhein-Neckar Löwen - SC Magdeburg

HANDBOLL Bundesliga, Viaplay

19:00 Dag 3

GOLF US Open, Viasat 4

19:05 Nationals - Mets

BASEBOLL MLB, Viaplay

19:00 Dag 3

GOLF US Open, TV6

19:33 Global Champions Tour I Stockholm

RIDNING Ridsport, Eurosport 2

20:30 HSG Wetzlar - SC DHfK Leipzig

HANDBOLL Bundesliga, Viaplay

21:00 Spanien - Polen

FOTBOLL EM, Grupp E, C More Live 4, TV4, C More

22:32 Puebla E-Prix, Lopp 1

BILSPORT FIA Formel E, Eurosport 1

01:30 New York City FC - New England Revolution

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

01:35 Toronto - Orlando

FOTBOLL MLS, C More Fotboll

01:30 Toronto FC - Orlando City

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

01:30 FC Cincinnati - Colorado Rapids

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

01:30 Columbus Crew - Chicago Fire

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

02:00 DC United - Inter Miami CF

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

02:00 New York Islanders - Tampa Bay Lightning

ISHOCKEY NHL, Slutspel, Viaplay

02:30 Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

BASKET NBA, Playoff, Sportkanalen, C More

02:30 FC Dallas - Minnesota United

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

03:00 Austin FC - San José Earthquakes

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

03:00 LA Galaxy - Seattle Sounders

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

04:30 Portland Timbers - Sporting Kansas City

FOTBOLL Major League Soccer, C More Fotboll, C More

05:00 Los Angeles FC - Houston Dynamo

FOTBOLL Major League Soccer, C More, Snabbare

05:05 Los Angeles - Houston

FOTBOLL MLS, Sportkanalen